BOOM studio | Apartamenty w Szczyrku - BOOM studio

Apartamenty w Szczyrku


  • 24 Paź


  • admin

Projekt: BOOM studio + PART studio

Szczyrk to obecnie najpopularniejsza i najbardziej lubiana beskidzka miejscowość.  Góry, śnieg, narty, sport i rekreacja . Nie ma w Polsce drugiego miasta tak mocno związanego z turystyką, które w ciągu ostatnich pięciu lat dokonałoby tak wielkiego przeskoku jak Szczyrk. Wszystko za  sprawą Słowaków z grupy Tatra Mountain Resorts, którzy postanowili zainwestować tu ponad 60 mln euro. Nowoczesne trasy narciarskie dostosowane zostały do poziomu najlepszych światowych kurortów. Szczyrk jak magnes zaczął przyciągać inwestorów, którzy skutecznie rozbudowują infrastrukturę noclegową w mieście. Cieszymy się, że i nam udało się dołączyć do twórców nowego oblicza Szczyrku.  Przedmiotem projektowanej przez nas inwestycji jest budowa dwóch zespołów budynków mieszkalnych jednorodzinnych w zabudowie szeregowej.

Budynek „A” w Szczyrku składa się z trzech segmentów oddylatowanych od siebie i posiadających niezależną konstrukcję. W każdym segmencie znajdują się po dwa lokale mieszkalne. Łącznie w budynku „A” znajduje się 6 lokali mieszkalnych. Na poziomie pierwszego piętra znajdują się trzy dwupoziomowe mieszkania.W budynku ”B” w Szczyrku część mieszkalna znajduje się na trzech poziomach. Na poziomie 0.00 znajduje się sześć mieszkań jednopoziomowych oddylatowanych od siebie konstrukcyjnie. Prowadzą do nich schody terenowe będące przejściem (tunelem) pod budynkiem. Na kondygnacji +1 znajduje się sześć dwupoziomowych apartamentów. Do każdego mieszkania dostać się można za pomocą sześciu niezależnych kładek – jednobiegowych schodów w konstrukcji stalowej. Parking został wkopany w teren z dostępem tylko od strony południowej , reszta znajduje się „pod ziemią”.

Wejścia do budynku znajdują się od strony północnej, prowadzą do nich terenowe przejścia pod budynkiem w postaci otwartych dwubiegowych klatek schodowych.